Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Ünvanı : 
Adresi :
Telefon :
Fax :
E-mail:[email protected]
1.2- ALICI:
Adı Soyadı/Unvanı :
Müşteri No:
Kul.Adı:
Adresi:
Telefon:
E-mail:
Tc No:
MADDE 2- KONU
İş bu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (SÖZLEŞME) konusunu, madde 3’te temel nitelikleri, satış fiyatı yer alan ürünün satımı, ödemesi ve teslimi ile ilgili olara 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi oluşturmaktadır.
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, TESLİMAT VE ÖDEMEYE İLİŞKİN BİLGİLER
3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri
Tarih: 
Ürün Adı Adet Toplam Fiyat (KDV Dahil TL)
 ₺0,00
Kargo Ücreti ₺0,00
Kargo Tutarı : 0,00 TL- Mail Teslimat
Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme şekli ve Planı: 
Kart No:
Adı Soyadı:
Sipariş Tarihi:
Teslimat adresi:
Mail Adresi:
Sipariş Numarası:
Toplam Tutar:0,00 ₺
3.2- Satın alınan ürünün/hizmetin fiziksel bir teslimatı yoktur. Satın aldığınız ürün/hizmet ile ilgili işbu bilgilendirmeyi okumanız ve akabinde bu hepsipin.com Üyelik – Ön Bilgilendirme Formunu onaylamanızı müteakip ürün/hizmet satışının tamamlanması ile İŞLETMECİ sistemdeki gerekli alana girmeniz sayesinde satın aldığınız ürün/hizmet, İŞLETMECİ sistemlerinde kayıtlı olan hesabınızda aktive etmenizle ürün/hizmet teslim edilmiş olacaktır.
3.3- Faturanıza yansıtılan tutarın tüm fatura bedeli ile birlikte ödeme kanallarına ödenmesi gerekmektedir.
3.4- hepsipin.com’den satın alınan ürünün/ürünlerin taksit seçeneği ile satın alınması durumunda, taksitler ilgili dönemlerin faturasına yansıtılacaktır
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, www.epinima.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibiolduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Kayıt olmak için; uygulama ekranında yer alan “Kayıt Ol” linkine tıklanarak, açılan “Hesap Oluştur” sayfasına kişisel bilgiler ile geçerli e-posta adresinin girilmesi ve bir şifre seçilmesi yeterlidir.
4.3- Üye, şifreyi ve üyelik bilgilerini korumakla yükümlüdür, şifrenin ve kişisel bilgilerin 3. kişilerle paylaşılması nedeniyle oluşabilecek zararlardan İŞLETMECİ’nin sorumluluğu bulunmayacaktır.
4.4- epinima.com üzerinden ürünün sepete eklenmesi, ödeme yönteminin seçilmesi, kullanıcı şifresinin girilmesi ve ödeme yapılacak tutarın ekranda gösterilmesi, ön bilgilendirme formunun onaylanması, ödeme yap butonuna tıklanarak ürün/hizmet satın alınabilmektedir.
4.5- Satın alınan ürün/hizmetin özelliklerine ve kullanım koşullarına, fiyat bilgisine www.epinima.com web sitesindeki ilgili ürünün, ürün detay sayfasında yer verilmektedir. Ürün/hizmetin fiyat bilgisi ayrıca tekrar onay ekranında yer almaktadır.
4.6- Satın alınan ürün/hizmetin özellikleri ve kullanım koşulları www.epinima.com web sitesindeki ilgili ürünün, ürün detay sayfasında yer alan bilgilerde ve işbu epinima.com Üyelik – Ön Bilgilendirme Formu ve Sözleşmesinde belirtildiği gibidir.
4.7- Kullanıcının satın aldığı kodu, Müşteri Hizmetleri dahil hiç kimseyle paylaşılmaması gerekir. Üye, bu şifreyi korumakla yükümlüdür, şifrenin 3. kişilerle paylaşılması nedeniyle oluşabilecek zararlardan İŞLETMECİ’nin sorumluluğu bulunmayacaktır.
4.8- Ürün(ler)e ait aktivasyon anahtarı birden fazla bilgisayarda kullanılamayabilir. Bu kullanım sınırı ürün(ler)in yapımcı firması tarafından belirlenmektedir.
4.9- Bu ürün/hizmet epinima.com tarafından ticari amaçlarla sunulmakta olup, ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginlerin haklarına zarar verecek şekilde kullanılamaz.
MADDE 5- İADE VE CAYMA HAKKI 
5.1- Bu ürün/hizmetler, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik madde 15 (ğ) gereğince elektronik ortamda anında ifa edilen, tüketicinin cayma hakkını kullanamadığı hizmetler kapsamındadır. Bu nedenle, işbu ürün/hizmet Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin cayma hakkına ilişkin 9. maddesinin 1.fıkrası kapsamında yer almamaktadır.
5.1.a Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler
Bu ürün/hizmetler, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik madde 15 (ğ) gereğince elektronik ortamda anında ifa edilen, tüketicinin cayma hakkını kullanamadığı hizmetler kapsamındadır
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkıkullanılamaz. 
5.2. Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
MADDE 7- TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ VE YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki TüketiciMahkemeleri yetkilidir.
Ayrıca, şikâyet ve itirazlarınız konusundaki başvurularınızı, Bakanlıkça her yıl Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Aralık ayında ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde ürün veya hizmeti satın aldığınız veya ikametgâhınızın bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirsiniz.
İşbu sözleşme alıcı ve satıcı tarafından okunmuş ve kabul edilerek 5.06.2020 tarihinde elektronik ortamda kurulmuştur.
SATICI: epinima.com
ALICI: